شروع یادگیری تحلیل تکنیکال

به خاطر داشته باشید

این جنبه اصلی تئوری است، و وقتی وارد نمودارها می شویم، همه چیز کاربردی  خواهد بود. به یاد داشته باشید که کاری که ما می خواهیم انجام دهیم این است که همیشه بر دینامیک ترید تمرکز کنیم، که مهم ترین چیز است، نه تئوری و لفافه و چیزهایی که به شما در تبدیل شدن به یک تریدر واقعی کمک نمی کنند همه چیز در این بخش اول تنها اصول اولیه ای است که شما نیاز دارید، قبل از اینکه ما بطور صحیح وارد نمودارها شویم.

تحلیل تکنیکال چیست

 • تحلیل تکنیکال توانایی خواندن بازخورد بازار از نمودارها (CHARTS)  برای درک کاری که انجام می دهد و کاری که می خواهد انجام دهد است. تحلیل تکنیکال به چیزی جز آنچه بازار در واقع به شما می گوید، متکی نیست. ما به نمودار نگاه می کنیم تا بفهمیم خریداران و فروشندگان چه کاری انجام می دهند و منتظر می مانیم تا دست خود را نشان دهد.
 • اندیکاتورها جادو نیستند، الگوریتم‌های معاملات خودکار و ربات‌ها جادو نیستند. اگر کسی بخواهد یک ربات یا یک اندیکاتور «ویژه» یا هر چیزی که فکر کنید ممکن است به شما بفروشد. بازار هرگز یکسان نمی ماند، بنابراین شاخص هایی که ممکن است در برخی شرایط بازار خوب عمل کنند، در سایر شرایط بازار با شکست مواجه خواهند شد.
 • بیایید بگوییم که شما یک بوکسور هستید، سبک مبارزه شما ممکن است در مبارزات اول جواب دهد، اما در نهایت با مبارزی مواجه خواهید شد که بسیار متفاوت است، مبارزی که نمی توانید او را شکست دهید و استراتژی های شما جواب نمی دهد و در نهایت از پای در می آیید، به همین دلیل مبارزان دائما در حال بررسی حریف خود هستند و استراتژی خود را براساس آن تنظیم می کنند. این دقیقا مانند بازارهایی است که همواره در حال تغییر هستند. شما نمی توانید فقط مجموعه ای از اندیکاتورها را داشته باشید و انتظار داشته باشید که آن ها در هر موقعیتی به کار گرفته شوند. این بازتابی از زندگی است. شما نمی توانید فقط یک روش برای انجام کارها به کار ببرید. شما باید محیط را درک کنید، سازگاری را تغییر دهید و یک استراتژی برای اجرای موثر آن در موقعیت مورد نظر ایجاد کنید.
گیج نشوید
اگر با مفاهیم که گفته شده آشنا نیستید نگران نباشید، زیرا با جریان یافتن قسمت های بعدی ، این مفاهیم بارها و بارها در بازارهای واقعی مورد استفاده قرار می گیرند و همه چیز مانند یک پازل سر جای خود قرار می گیرد.

معامله دوطرفه دقیقاً چیست؟

 • به طور خلاصه شما در حال خرید و فروش ارز ،سهام و… براساس جایی هستید که باور دارید ارزش آن ها در آینده تغییر خواهد کرد. اساسا شما پول مبادله می کنید.
 •  یعنی شما معتقدید که ارزش دلار آمریکا بالا می رود. شما دلار آمریکا را می خرید (لانگ) و وقتی ارزش آن بالا می رود، آن را می فروشید و از افزایش ارزش آن سود می برید.
 • فرض کنید فکر می‌کنید ارزش دلار آمریکا کاهش می‌یابد، سپس دلار آمریکا را میفروشید (شورت)، به این معنی که آن را در بازار به قیمت فعلی بفروشید، و در تاریخ بعدی دوباره خرید کنید و از کاهش ارزش سود ببرید.

پول چگونه به دست می آید؟

پول در معاملات به دو طریق به دست می آید:

معامله صعودی LONG

زمانی که انتظار دارید ارزش یک ارز افزایش یابد، به این معنی که این ارز را خرید می کنید، به معنی ساده تر ، خرید (long) به این معنی شما معامله میکنید ارزش ارز بالا برود.

معامله کاهشی SHORT

زمانی که شما انتظار دارید ارزش ارز کاهش یابد  آن را می فروشید. به معنی ساده تر ، شورت کردن به این معنی است که شما معامله میکنید که ارزش ارز پایین بیاید

آیا برای معاملات فیوچرز به پول زیادی نیاز دارید؟

 • یکی از عوامل بزرگی است که معاملات فیوچرز  را از سهامی / اسپات جدا می کند اهرم (leverage)  است.
 • در سهام یا خرید اسپات کریپتو  شما به مقدار دقیق پول نقد نیاز دارید تا بتوانید معاملات را انجام دهید، در حالی که کارگزاران اهرمی را ارائه می دهند تا حتی با مقدار کمی پول، بتوانید بازده خوبی کسب کنید. شما می توانید با اندازه یک حساب 100 دلاری شروع کنید که در سهام به حداقل چند هزار دلار نیاز دارید.
 • اهرم (leverage)  در بخش ورود به معامله بیشتر توضیح داده خواهد شد، زیرا در حال حاضر تمرکز اصلی ابتدا تبدیل شدن به یک معامله گر موفق است.

معامله قمار نیست

 • معامله قمار نیست و حتی نباید با قمار یک سان دید. معامله عبارت است از پذیرفتن ریسک های محاسبه شده براساس خواندن نمودارها و تحلیل آنچه بازار به شما می گوید؛ هیچ حدس و گمانی در این میان وجود ندارد.
 • تحلیل تکنیکال به بازار اجازه می دهد به شما بگوید که می خواهد در آینده چه کاری انجام دهد و براساس بازخورد بازار واکنش نشان دهید.
 • هدف از تجارت، کسب درآمد مداوم، روز به روز، هفته به هفته، ماه به ماه، سال به سال است. شما سعی نمی کنید همه چیز را به خطر بیندازید و به یک مثلا خانه بزرگ / ماشین سوپر اسپورت و… برسید.
 • شما می خواهید کار  تداوم داشته باشید و اکثر اوقات از بازار پول بیرون بکشید، این کاری است که معامله گران حرفه ای انجام می دهند و برای حرفه ای شدن باید متخصص مدیریت ریسک باشید.
 • وقتی می‌بازی کوچک می‌بازی، وقتی برنده می‌شوی، بزرگ می‌بری. ما همه اینها را مرور خواهیم کرد زیرا یک بخش کامل برای مدیریت ریسک و روانشناسی تجارت داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *