رفتار آموخته شده فرهنگی که منجر به یک تجربه تجاری ناموفق می شود

در یک موقعیت احساسی که نیاز به تصمیم گیری چند ثانیه ای دارد (که می تواند منجر به شکست برخی از انواع شود)، زمان کمی برای مقایسه رویداد فعلی با تجربیات قبلی بازار وجود دارد. احتمالا شما حتی متوجه نمی شوید که در گذشته نیز رفتار مشابهی داشته اید و از عواقب فاجعه بار مشابهی رنج می برید. از آنجا که وضعیت کنونی بسیار فوری است، ممکن است هیچ تصوری از اینکه رفتار شما تا چه حد معمولی و حتی بی فکر است، نداشته باشید.
در واقع ممکن است برای شما خبر باشد که تنها تعداد محدودی از این واکنش های معمول منجر به شکست می شوند و توانایی تشخیص آن ها می تواند شما را از تکرار اشتباه ات گذشته بدون از دست دادن زمان لازم برای تصمیم گیری های چند ثانیه ای باز دارد.
خطاهای تجاری معمول زیر یک علت خاص دارند که ریشه در یک روش تفکر دارد که می تواند تغییر کند.
۱. خودداری از تعریف حد ضرر
۲. از بین نرفتن یک معامله بازنده، حتی پس از اینکه تصدیق کردید پتانسیل معامله به شدت کاهش یافته است.
۳. گرفتار شدن در یک عقیده یا باور خاص در مورد جهت بازار. از دیدگاه روانشناسی این معادل تلاش برای کنترل بازار با انتظار شما از آنچه که انجام خواهد داد است: ” من درست می گویم، بازار اشتباه است.”
۴. تمرکز بر قیمت و ارزش پولی یک معامله، به جای پتانسیل حرکت بازار براساس رفتار و ساختار آن.
۵. انتقام جویی: انگار می خواهید به خاطر چیزی که از شما گرفته به بازار برگردید.
۶. حتی زمانی که تغییر جهت بازار را به وضوح حس می کنید، موقعیت خود را تغییر ندهید.
۷. رعایت نکردن قوانین نظام معاملاتی
۸. برای یک حرکت برنامه ریزی کنید یا احساس کنید که در حال ساخت هستید، اما پس از آن متوجه می شوید که برای رسیدن به پیشنهاد یا پیشنهاد خود بی حرکت شده اید و بنابراین فرصت سود بردن را از خود دریغ می کنید.
۹. عمل نکردن براساس غرایز و شهود خود
۱۰. ایجاد یک الگوی ثابت از موفقیت تجاری در یک دوره زمانی، و سپس دادن برد خود به بازار در یک یا دو معامله و شروع دوباره این کار .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *